Nachádzate sa tu

Okolie

JASNÁ NÍZKE TATRY

V národnom parku Nízke Tatry, na severnom a južnom svahu Chopku, sa nachádza azda najväčšie lyžiarske stredisko na Slovensku - Jasná Nízke Tatry. V nadmorskej výške 900 - 2024m nad morom ponúka 36km upravovaných zjazdových tratí. Strediská Chopok sever a stredisko Chopok juh sú už prepojené vlekmi, čo zaručuje dokonalé športové a lyžiarske vyžitie na zjazdovkách rôznych obtiažností a dĺžok. V strediskách nájdete množstvo moderných gastro zariadení, lyžiarsku školu, detský park Maxiland, detskú lyžiarsku škôlku i snowpark. Jasná Nízke Tatry patrí medzi najlepšie vybavené strediská čo sa týka prepravných zariadení. Viac ako 24 000 osôb prepraví na vrchol Chopku 16 vlekov, 7 sedačkových lanoviek a 1 kabínová lanovka. V letnej sezóne je v stredisku Jasná Nízke Tatry k dispozícii Múzeum prírody, požičovňa byciklov, kolobežiek, náučný chodník,sedačkové lanovky,ktoré Vás dopravia až na vrchol Chopku. K letným atrakciám patrí aj lanový park a paraglaiding,tarzánia.

www.jasna.sk

PARK SNOW ŠTRBSKÉ PLESO

Park snov Štrbské pleso ponúka viac ako 7km zjazdoviek a 14km bežeckých tratí. V stredisku nájdete požičovňu lyží tri sedačkové lanovky množstvo bufetov a zábavy. Prepravná kapacita lanoviek a vlekov je asi 6000 ľudí za hodinu, čo zaručuje maximálny komfort pre návštevníkov parku Snov Štrbské pleso. Stredisko je vzdialené od Villy Victorie asi pol hodinku cesty po dialnici na Poprad. Po lyžovačke Vas čaká skvelá strava pripravená domácim pánom, skvelým kuchárom, ktory má dlhoročné skúsenosti zo zahraničia. Tešíme sa na Vašu návštevu vo Ville Victorii.

www.vt.sk

OPALISKO ZÁVAŽNÁ PORUBA

Zimné lyžiarske stredisko OPALISKO sa nachádza v srdci Liptova v Nízkych Tatrách nad obcou Závažná Poruba – na úpätí vrchu Poludnica (1 548 m n.m.). Je vzdialené 5 km od centra Liptovského Mikuláša. Leží v nadmorskej výške 640 m n.m. a stúpa až do výšky 1 030 m n.m.

  • Umelé zasnežovanie všetkých zjazdoviek
  • Denná úprava tratí
  • Osvetlenie zjazdoviek Fajka a Kücbiel, možnosť večerného lyžovania skupín na základe dohody z prevádzkovateľom
  • Horská služba NON-STOP
  • WC – priamo na zjazdovke
  • Parkovisko – v tesnej blízkosti a bezplatné, kapacita 500 miest
  • Detský areál - samostatne ohradený
  • Bežecký areál s osvetlením, s bežeckými traťami o dĺžke 15 km,5 km, 4 km a 3 km
  • Lyžiarska a snowboardová škola a škôlka
  • Požičovňa lyžiarskych potrieb a Skiservis zabezpečuje kompletný servis lyžiarskej a snowbordovej výstroje v rátane zapožičiavania kompletnej výstroje

www.opalisko.sk

Kúpalisko Sorea Liptovský Ján

V Liptovskom Jáne bol v roku 1963 navŕtaný v hĺbke 95m termálny prameň Rudolf s teplotou vody 29,4 stupňov a používa sa na plnenie termálneho kúpaliska Sorea a krytého bazéna v hoteli Máj. Má vynikajúce liečivé účinky pri kožných, reumatických, ženských chorobách a chorobách pohybového ústrojenstva. Používa sa aj na pitné účely a lieči poruchy látkovej výmeny, ochorenia žlčníka, pečeňe a alergické problémy. Liečivú minerálnu vodu nájdete v Liptovskom Jáne iba na štyroch miestach a to na termálnom kúpalisku Sorea, v hoteli Máj, pitný minerálny prameň Teplica a prírodný Kúpeľný prameň na konci obce Liptovský Ján tzv. kaďa asi 300m od Villi Victorii. V areáli kúpaliska najdete plavecký bazén, detský bazén, relaxačný - kľudový bazén a bazén s fontánkou V zimnom období je otvorená krytá plavareň v hoteli . Otvorena aj pre verejnosť a neubytovaních.

www.sorea.sk/nizke-tatry/hotel-sorea-maj

THERMAL PARK BEŠEŇOVÁ

Thermal park Bešeňová GINO PARADISE leží v regióne Liptov, v kúpeľnej dedinke Bešeňová asi 12km od Ružomberka. Geotermálna voda s pozitívnymi účinkami na ľudský organizmus blahodárne pôsobí na pohybové a dýchacie ústrojenstvo a má vynikajúce kozmetické účinky. Najväčší počet antikorových bazénov v jednom stredisku, relaxačný bazén, detský bazén, plavecký bazén a 9 toboganov a šmýkačiek zaručujú dokonalý relax a oddych v náručí krásnej Liptovskej prírody.Thermal park je otvorený celoročne .Blahodárne pôsobí na pohybové a dýchacie ústrojenstvo, má priaznivé kozmetické účinky a vďaka prvku lítium pozitívne pôsobí na psychiku. V novej časti areálu GINO PARADISE BEŠEŇOVÁ si prídu na svoje najmä rodiny s deťmi, pre ktoré je pripravených množstvo nových atrakcií. Spolu s preliezačkami, nafukovacími hradmi a šmýkačkami čakajú najmenších detské bazény s vodnými bicyklami a ďalšie novinky. Okrem nových bazénov sa v areáli nachádza celoročne otvorených 7 vonkajších bazénov s geotermálnou vodou 27°C - 39°C a množstvom vodných atrakcií, ako aj 3 vnútorné bazény z antikora s ohrievanou čírou vodou od 27 do 38°C a antikorovým toboganom. Príjemný relax ponúka átrium s vírivkami pod holým nebom. RELAX ALL INCLUSIVE

www.ginoparadise.sk

AQUAPARK TATRALANDIA

Aquapark Tatralandia leží na severnom brehu Liptovskej Mary asi 2km od Liptovského Mikuláša. Priamo z aquaparku je nádherný výhľad na Západné Tatry, Nízke Tatry a Vysoké Tatry. Aquapark je otvorený celoročne a ponúka svojim návštevníkom 28 tobogánov a šmýkačiek, krytý tropický komplex Ostrov pirátov z Karibiku a Wellnes Paradise s možnosťou relaxu v nádhernom prostredí.

Zľava od 5-30% z ceny vstupu pre ubytovaních hostí!!!

www.tatralandia.sk

AQUACITY POPRAD

Asi 60km od Liptovského Jána v meste Poprad sa nachádza Aquacity Poprad, stredisko s celoročnými vonkajšími termálnymi bazénmi. K dispozícii je kompletná ponuka zábavy, športu relaxu a oddychu na jednom mieste v Aquacity Poprad. Reštaurácie, bufety a bary sú samozrejmosťou. V aquacity mysleli aj na našich najmenších a pre nich sú pripravené detské bazény, detské kútiky a ihriská. Vo vitálnom svete si môžete užiť rôzne sauny, masáže, vírivky a jaskyňu, v ktorej stále sneží a teplota v nej sa pohybuje niekde okolo 14 stupňov. V Aquacity Poprad si užijete to, po čom Vaše telo túži a verím, že každý si tam nájde to, čo potrebuje k dokonalému relaxu a oddychu.

www.aquacity.sk

KÚPELE LÚČKY

V Kúpeľoch Lúčky sa už dávno neliečia len ženy s gynekologickými problémami. Už v minulosti sa v nich úspešne liečilo aj pohybové ústrojenstvo a nervové choroby. Kúpele sa nachádzajú v horskej doline pod úbočím Choča, len 14 km od Ružomberka.

www.kupele-lucky.sk

STANIŠOVSKÁ JASKYŇA

Jediná celoročne prístupná jaskyňa na Liptove otvorená každý deň. Dokonalý zážitok zažijete pri objavovaní čarovného podzemia so sprievodcami - jaskyniarmi. Budete kráčať popri stenách, ktoré voda a matka príroda vymodelovala do neopísateľných tvarov. Čelovú lampu dostane každý návštevník pred vstupom, špeciálny odev ani obuv do nepotrebujete. Ideálny cieľ pre celú rodinu.

www.stanisovska.sk

KONE V JÁNE

Rodiny s deťmi u nás môžu stráviť spoločne čas pri koňoch a dalších naších zvieratách, tí, ktorí nechcú ísť do sedla a chcú byť užitoční, si môžu vybrať nenáročnú fyzickú prácu ako protipól sedenia za PCv kanceláriách.

www.konevjane.sk